Misa wc

Jaką miskę wc wybrać – poradnik przedzakupowy

Podczas budowy czy remontu domu przychodzi moment, w którym musisz zadać sobie pytanie jaką miskę wc wybrać? Idealna sytuacja jest taka, że ​​dzieje się to w fazie remontu, czyli wtedy, gdy można jeszcze zdecydować, gdzie umieścić odpływy. Z drugiej strony, jeśli chodzi o wymianę już używanej ceramiki sanitarnej, możliwe jest, że opcje są ograniczone dokładnie w stosunku do niezbędnej pracy.

 

Trzy rodzaje misy wc – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Gdy zastanawiamy się jaką misę wc wybrać pod uwagę bierzemy przede wszystkim kwestie praktyczne i higieniczne. A dlaczego nie zastanowić by się również nad estetyką? Istnieją trzy rodzaje toalet do rozważenia: toaleta tradycyjna, toaleta podtynkowa i toaleta podwieszana.

Tradycyjna toaleta: oznacza toaletę z postumentem i odpływem przymocowanym do podłogi. Klasyczna, rozpowszechniona w białej ceramicznej wersji, łatwa w montażu, stabilna i ekonomiczna.

Toaleta przyścienna: tak jak w tradycyjnym wariancie jest to toaleta z odpływem podłogowym. Podstawowa różnica, która poprawia efekt wizualny i ułatwia czyszczenie, polega na prawie całkowitym braku przestrzeni między toaletą a ścianą. Brak odsłoniętych rur i armatury zewnętrznej. Należy jednak zwrócić większą uwagę na trudniejszą i bardziej skomplikowaną fazę montażu.

Toaleta podwieszana: odpływ ścienny jest przystosowany do nowoczesnego projektowania mis wc. To nie przypadek, że jest to popularne dziś rozwiązanie: poza nieodłączną elegancją podwieszana toaleta sanitarna jest bardziej higieniczna, ponieważ ułatwia sprzątanie otaczającego środowiska, zajmuje mniej miejsca, nie przenosi drgań akustycznych na podłogę.

Jak wybrać odpowiednia nowoczesną misę wc?

Od jakiegoś czasu wszystkie firmy z branży opatentowały nowoczesne modele misy wc o wyjątkowej i inteligentnej funkcji: są to toalety bez kołnierzowe, czyli bez zakrzywionej krawędzi, z której wypływa woda. Obręcz jest trudna do czyszczenia i może stać się pożywką dla zarazków i kamienia. Z tego powodu toaleta bez kołnierza, w której woda jest odprowadzana specjalnymi rowkami wzdłuż obwodu toalety, stanowi higieniczną i łatwą do czyszczenia alternatywę. Misa wc bez kołnierza jest również cichsza.

  Płytki do łazienki i kuchni

Projekt i aspekt estetyczny misy wc jest bardzo ważny, a wybór zależy wyłącznie od stylu Twojej łazienki i Twoich upodobań. Wybierz preferowany kształt, bardziej zaokrąglony lub kwadratowy. Nawet kolor jest ważnym elementem do skoordynowania z meblami w Twoim pokoju lub z powłokami.

Czytaj więcej na:

Miska WC – jaką wybrać?

 

Zawsze możesz dostosować swoją armaturę łazienkową do wyglądu łazienki. Czarna misa wc świetnie sprawdzi się w łazienkach stylizowanych według standardów nowoczesnych lub minimalistycznych.