Kardiolog w Poznaniu

Kardiolog w Poznaniu – wszystko co musisz wiedzieć przed wizytą u specjalisty

Dzięki wizycie kardiologicznej można wykluczyć, zdiagnozować lub monitorować zaburzenia kardiologiczne u pacjentów z chorobami układu krążenia lub cierpiących na bóle w klatce piersiowej, duszności, omdlenia, zawroty głowy lub kołatanie serca. Kardiolog w Poznaniu wykona wszystkie potrzebne badania związane z powyższymi objawami.

Kardiolog w Poznaniu prywatnie – przeczytaj przed wizyta u specjalisty

Wizyta kardiologiczna jest zlecana w celu zdiagnozowania i leczenia głównych chorób układu krążenia, takich jak:

  • nadciśnienie
  • choroba niedokrwienna serca
  • niewydolność serca
  • kardiomiopatia
  • choroba zastawki serca

Badanie kardiologiczne przeprowadzone przez kardiologa w Poznaniu na ogół przebiega w kilku fazach. Pierwsza dotyczy wywiadu lekarza z pacjentem, podczas którego kardiolog stara się zebrać wszystkie informacje dotyczące stylu życia, historii klinicznej oraz przebytych chorób i zaburzeń.

Druga faza natomiast skupia się na badaniach fizykalnych, podczas których oceniane jest ciśnienie krwi, powiększenie wątroby, obecność obrzęków kończyn dolnych, częstość akcji serca oraz stan żył szyjnych.

Kardiolog prywatnie w Poznaniu – poradnik

Badanie kardiologiczne z elektrokardiogramem (EKG), które wykonuje dobry kardiolog zasadniczo dotyczy przyłożenia elektrod na klatkę piersiową, nadgarstki i kostki w celu wykrycia arytmii lub zmian w przewodzeniu elektrycznym serca. Nie ma konkretnych zasad przygotowania, ale z pewnością należy pamiętać o zabraniu ze sobą wykonanych wcześniej badań oraz dokumentacji medycznej.

Kardiolog w Poznaniu wykonuje również echokardiografię. Jest to nieinwazyjna kardiologiczna procedura diagnostyczna, która wykorzystuje ultradźwięki do uzyskania informacji o sercu i jego strukturach wewnętrznych.

Ponieważ serce znajduje się w jamie klatki piersiowej, pacjent musi być w pełni odsłonięty na klatce piersiowej, aby kardiolog w Poznaniu mógł wykonać echokardiogram.

  Dopasowanie wymiarów armatury sanitarnej do potrzeb klientów