Płytki do łazienki – na co zwrócić uwagę?

36Płytki podłogowe poznań powinny być odpowiednio dopasowane do rodzaju pomieszczenia, jak również do aranżacji wnętrza. Najpopularniejszym materiałem stosowanym do wykończenia podłóg oraz ścian w łazience są płytki ceramiczne, ponieważ są one łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe, a dodatkowo pasują do niemal każdej aranżacji wnętrza.

Przy ich zakupie warto skupiać się jednak nie tylko na ich wyglądzie, ale także należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Płytki łazienkowe Poznań dostępne są w najróżniejszych wzorach i przedziałach cenowych, tak więc każdy znajdzie bezproblemowo coś odpowiedniego dla siebie Jednym z bardzo istotnych parametrów technicznych, jeśli chodzi o płytki podłogowe Poznań, jest ich nasiąkliwość, która mierzona jest w procentach. Płytki w łazience powinny mieć niską nasiąkliwość, najlepiej na poziomie trzech procent. Ma to szczególne znaczenie w przypadku płytek znajdujących się w kabinie prysznicowej.

Niezwykle ważna jest także antypoślizgowość. W łazience podstawą jest zapewnienie wszystkim domownikom bezpieczeństwa, dlatego też wykańczając płytkami podłogę, należy stawiać na te, które pokryte są specjalnym, antypoślizgowym impregnatem bądź też szkliwem. Sprawdzą się płytki łazienkowe Poznań z różnego rodzaju żłobieniami oraz wzorami. Unikać z kolei trzeba w tego typu pomieszczeniach stosowania płytek szkliwionych, ponieważ ich powierzchnia w kontakcie z wodą staje się niezwykle śliska, przez co zwiększa się ryzyku upadku i doznania poważnej kontuzji.

  Dopasowanie wymiarów armatury sanitarnej do potrzeb klientów